„Sziporka” gumicukor
Ha egy falat szádban lágyan omló bodzára, homoktövisre, berkenyére vágysz, nincs más hátra: “Sziporkázz!”
Még mikor csak ízlelgettük a lehetőséget, hogy kezdjünk szörpkészítésbe, egy másik termék is a szemünk előtt lebegett, bár magunk sem egészen értettük, miért: a gumicukor. Talán, mert mi is nagyon szeretjük, talán, mert négy gyermekünk is nagyon szereti, talán, mert a gumicukrot mindenki szereti.
Sziporka kézműves gumicukrunk legfőbb tulajdonságai közé tartozik, hogy nem kemény, nem rágós, mivel a közismert változatokhoz képest nincs viasszal kezelve, nedvességtartalma pedig magasabb azokénál. Apró szívecske formái három ízben öltenek testet: a fehér színűek bodzásak, a narancssárgák homoktövisesek, a pirosak berkenyések. Bevonatként a gumicukor szimplán kukoricakeményítő púdert kap, ettől felülete opálossá válik, és nem tapad össze. A gyümölcsös aroma és átható virágillat már az ízlelés előtt learatja a babérokat.
0Ft – 2,625Ft
- „Akkor miért nem romlik meg?”
A minőségmegőrzésről a rendkívül sűrű cukorszirup gondoskodik. Ennek köszönhetően a termék stabil, felbontás után is hosszú ideig megőrzi frissességét, nem igényel hűtést (de hűvös helyen, pl. kamrában tárolandó), továbbá igen kiadós, jól hígítható. - „Túl sok cukor van benne, az egészségtelen!”
A kiemelkedően magas cukortartalommal egyenes arányban szörpjeink az átlagosnál több növényi rész felhasználásával készülnek, hogy ízük a megszokottnál intenzívebb legyen. Az elkészített üdítő cukortartalma azonban már attól függ, hogy milyen hígításban fogyasztjuk a szörpöt: a címkén 1:8 arányú hígítással kalkuláltunk, de ennél hígabban, 1:9 arányban javasoljuk a termék fogyasztását. Családunk egyes tagjai még ennél is „vizesebben” szeretik. - „Miért nem készítünk cukormentes változatot?”
Három okból. Egyrészt, herbaszörpöket készítünk, így odafigyelünk arra, hogy a gyógynövények a lehető legjobb minőségben kerüljenek a fogyasztók elé. Ezért nem főzzük meg őket. Másrészt, ha kiiktatjuk a cukrot a gyártási folyamatból, azzal kiiktatjuk az egyetlen tartósítószermentes megoldást, így cukor helyett jöhet a nátrium-benzoát és a kálium-szorbát. Harmadszor pedig, attól, hogy cukormentesen akarunk szörpöt készíteni, az édes ízről gondoskodunk kell. Választhatunk szintetikus édesítőszereket, melyeknek kellemetlen mellékíze azonban gyakran kiérződik, vagy választhatunk organikus édesítőszereket. A Hárs Udvar szellemiségéhez nyilvánvalóan ez utóbbi állna közelebb. A termék fogyasztói ára azonban ebben az esetben megközelítené a 4-5000 forintot.
Ha először találkozol a termékkel vagy ajándéknak szánod, ajánljuk, hogy a számodra legszimpatikusabb és legkisebb kiszereléssel kezdd az ismerkedést. Ha bevált és visszatérsz, vagy többen összefogva rendeltek, a legközelebbi vásárlásnál már inkább a gyűjtőmennyiségeket ajánljuk, hiszen így tudjuk a legkedvezőbb árakat biztosítani!